Salg av næringseiendom

Realia AS bistår ved salg av alle typer næringseiendom. Vi har solid erfaring fra salg av eiendom med tilbakeleie, porteføljer, tomter, utviklingsprosjekter, langsiktig utleide eiendommer, samt salg av kontraktsfestede men ikke oppførte prosjekter (f.eks. salg av kjøpsopsjoner eller futures).

Realia AS tilpasser alle salgsoppdrag aktuelle kjøpergrupper og tilrettelegger salgene ut fra hva som gir maksimal pris for selger, f.eks.:

  • salg med kort eller langsiktig tilbakeleie
  • salg av aksjeselskap eller eiendom
  • salg med syntetisk leie
  • salg med deloppgjør og selgerkreditt
  • salg med profittsplitt av fremtidig utviklingsgevinst
  • salg med joint venture mellom kjøper og selger

Realia AS sikrer beste markedspris gjennom:

  • grundig analyse av salgsobjektets egenskaper og utviklingspotensial
  • analyse av aktuelle kjøpergrupper, avkastningskrav og oppgjørsformer
  • salgsmateriell og markedsføring tilpasset aktuelle kjøpergrupper
  • budrunder og parallelle forhandlinger
  • sikkerhet knyttet til oppgjør

Prosjekter

Andre tjenester

Kontakt en av våre rådgivere 


Hans Jakob Garnæs

Tlf. + 47 977 69 810 hans@realia.no

Stig Kjenslie

Tlf. + 47 930 62 444 stig@realia.no

Henrik Holm

Tlf. + 47 947 89 192 henrik@realia.no

Marthine Ringdal

Tlf. +47 992 29 647 marthine@realia.no

Alexander Schram

Tlf. + 47 932 25 000 alexander.schram@realia.no

Oluf Schou

Tlf. + 47 930 62 777 oluf@realia.no

Stig Wadahl

Tlf. + 47 951 20 272 sw@realia.no